Chvíle pre seba

Čas, ktorý patrí len nám, chvíle strávené len pre seba. Doprajete si aktivity, pri ktorých ste len sami so sebou? Činnosti, pri ktorých sa cítite dobre a napĺňajú vás radosťou? Zaujímajte sa o niečo. Ak je niekto spokojný pri vykonávaní svojej záľuby, táto radosť sa prenáša aj do ďalších oblastí života. Človek so záľubami je viac usmiaty, má sa vždy na čo tešiť, pôsobí vyrovnanejšie, a tak vytvára okolo seba optimistickejšiu atmosféru.

Objavte svoju kreativitu, svoje kreatívne JA. Každý človek má v sebe schopnosť vytvárať niečo inšpiratívne.

Cestujem. Každá cesta sa dostáva do môjho srdca, duše a mysle. Spoznávanie nových krajín, plných kontrastov, nových farieb, vôní, zvukov, ľudí a kultúr, vo mne zanecháva pocit slobody a nespočetných zážitkov. Svet, v ktorom sa neprestajne učím a objavujem. Rada bicyklujem a túlam sa prírodou, skúšam variť kreatívne jedlá z rôznych kútov sveta, hrám na klavíri. Maľujem si. Len tak. Pre seba! Farbami vnášam život na papier. Tancujem. Ponorím sa do sveta plného špeciálnych momentov, emócií, výziev a skúseností. Prostredníctvom tanca môžem vyjadriť aj tie najhlbšie pocity. Čítam. Mám rada knihy, ktoré v sebe ukrývajú hlboké myšlienky, posolstvo, poučný príbeh, niečo čo je skutočné, čo dokáže človeka nakopnúť k realizovaniu jeho snov. Kniha, ktorá ma dokáže správne nasmerovať, aby som napredovala a stúpala až k vytúženému cieľu.


428291525265

Už v detstve som si vďaka svojim rodičom vybudovala veľmi krásny vzťah k prírode. Od malička nás brávali do lesa, kde som sa naučila vnímať všetko okolo seba – stromy, kvety, zvieratá, rozmanité farby a vône, radovať sa z maličkostí, ktoré nás obklopujú. Každá drobná maličkosť nám môže pomôcť vytvoriť ducha vďačnosti a uspokojenie v tom, čo už v našom živote existuje. Vysokohorská turistika, zdolávanie štítov, prechádzky lesom, či len tak si vykračovať bosá po tráve, v záplave lúčnych kvetov. Cítiť trávu a zem pod nohami, šumiace lístia stromov a štebot vtákov. Člnkovať sa na jazere, ležať na deke a pozerať sa na slnkom rozžiarenú oblohu. Toľko krásnych vecí nám príroda ponúka, stačí jej len načúvať a brať život s ľahkosťou. Čím tichšie budeme, tým viac môžeme počuť. Do lesa chodím stratiť svoju myseľ a nájsť svoju dušu. Pretože príroda je môj domov, miesto, kde nachádzam samu seba.

5Aktivity11232

Umenie byť sám so sebou a byť sám sebou. Tráviť čas osamote. Práve vtedy človek rozvíja svoju kreativitu i spiritualitu a necháva rozprúdiť vnútornú intelektuálnu energiu. Aj nezmyselné myšlienky, ktoré rozptyľujú našu pozornosť, sú symptómy. Upozorňujú nás, že sme rozladení, že nie sme v súzvuku s okolitým svetom. Meditovanie je úžasná činnosť, pri ktorej stíšim samu seba a sústredím sa len a len na jedno miesto, na jednu oblasť. Snažím sa porozumieť svojej pravej podstate, svojej pravej prirodzenosti. Cieľom  meditácie je dosiahnuť kľud mysle a stav pred myslením, čiže úplné zastavenie myslenia pri plnom vedomí prítomnosti. TU a TERAZ! Cvičenie je skvelý spôsob, ako dostať zo seba negatívnu energiu a zároveň urobiť niečo pre svoje telo.

16132

Pozitívna sila a energia nás dostane k väčšej kreativite a osobnému rozvoju. Staneme sa vyrovnanejšími, sebavedomejšími a jedinečnými. Svoje šťastie by sme mali založiť na živote, ktorý žijeme práve teraz – v živote samotnom. My sami môžeme byť šťastím. Šťastie je práve tu a práve teraz.  Život plynie tu a teraz. Nie včera či zajtra. Teraz. V tejto chvíli. Žiť tak naplno, tak intenzívne, ako je to len možné, byť šťastný, …to je skutočný cieľ a vrchol života.

10

Publikované v rubrike Tipy

komentáre k “Chvíle pre seba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *