Karibské pláže v Európe

Snívaš o tom dostať sa na dych vyrážajúce rajské pláže, ktoré vidíš vo filmoch, no tvoja finančná situácia, diaľka alebo iné z mnohých faktorov ti to nedovolia? Neveríš, že za rajskou nádherou netreba cestovať až tak ďaleko?

Áno, aj v Európe sa dajú nájsť prírodné pláže, ktoré sa dajú rovnať tým Karibským. Akurát, že sú bez paliem, no s nedotknutou prírodou, na slnku trblietajúcim sa bielym pieskom a smaragdovým pobrežím. Predstavím ti hneď 3 pláže, ktoré by si mal určite vidieť :)

Saliara Beach – Thassos

Pre mňa úplne top pláž v Európe. Nachádza sa 3,5 km južne od Makryammos, neďaleko dedinky Panagia. Dá sa tam ísť z Golden Beach alebo Chrissi Ammoudia. Hneď sa ti naskytne pohľad na romantickú pláž s jemným pieskom snehobielej farby z neďalekého mramorového lomu. Ideálne miesto na potápanie a leňošenie. Každý kto navštívi ostrov Thassos by si túto pláž jednoznačne nemal nechať ujsť.

1 2 3 4 5 6 7

 

Is Arutas – Sardínia

Táto unikátna piesočnatá pláž pozostáva zo zrniek kremeňa s rôznymi odtieňmi farieb pripomínajúcich zrnka ryže. Pobrežie je bez vegetácie a je dlhé niekoľko kilometrov. Nachádza sa v chránenej krajinnej oblasti na polostrove Sinis v stredozápadnej časti Sardínie, asi hodinu cesty z Cagliari. Zaujímavosťou tohto miesta je, že piesok z tejto pláže je zakázané si brať so sebou do fľašky alebo inej nádoby, keďže celé územie je chránené. Normálne tam máš možnosť vidieť policajné hliadky, ktoré sa prechádzajú po pláži a dávajú pozor aby si niekto na tajnáša piesok nezobral.3 2 1

 

Elafonisi – Kréta

Snáď najznámejšia pláž gréckych ostrovov kde trávili svoju svadobnú cestu aj princ Charles a Diana. Nachádza sa na juhozápade Kréty a ľahko sa tu dostaneš autobusom z Chanie alebo organizovane fakultatívnym výletom. Plytká, teplá voda, azúrová priezračná farba mora a kombinácia zlatistého až do ružova sfarbeného piesku vďaka koralom pod hladinou, vytvára nezabudnuteľnú scenériu.

2 4

Tip na záver:
Všetky tieto pláže sú nádherné a výnimočné, ale aj keď sa nachádzajú na prírodných miestach bez hotelov, aby si zažil tú pravú atmosféru a vnímal ich čaro čo najintenzívnejšie bez kopy turistov rozložených vedľa seba hlava na hlave, je lepšie cestovať mimo hlavnej sezóny, kedy nie je až taký turistický boom alebo ak ideš v letných mesiacoch júl, august, tak stojí zato si privstať a dostať sa na tieto pláže ešte v ranných hodinách, kedy sa zaručene budeš cítiť ako pán pláže minimálne 3 hodiny, kým sa pomaly začnú zaplňovať húfmi turistov. Uvidíš, že neoľutuješ a vychutnáš si ich celými dúškami naplno 😉

Publikované v rubrike Tipy

komentáre k “Karibské pláže v Európe

  1. Vidiet,ze si blaznivo zamilovana do cestovania(obycajny clovek,ktoreho zaujima tak akurat rezort a lenosenie na hotelovej plazi) ani nevie o co prichadza,ake krasne miesta a zakutia existuju a pritom staci tak malo,trosku zaujmu a namahy najst a vidiet nieco nove,ine….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *