Ostrov Koh Rong

Pri predstave filmov Modrá lagúna, Robinson Crusoe a Stroskotanec, sa mi dokonale vynára obraz rajského, opusteného ostrova, mimo civilizácie, kde je človek odkázaný len sám na seba. Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, aké by to bolo ocitnúť sa na opustenom ostrove? Ocitnúť sa v tropickom raji s bielym pieskom, modrým morom, zelenými palmami a tropickou vegetáciou navôkol? Na jeden z takýchto ostrovov som sa mala možnosť dostať aj ja, teda skoro opusteného.

1 2 3 4 5

Ostrov Koh Rong je druhý najväčší ostrov v Kambodži. Leží približne 25 km od provinčného mesta Sihanoukville. Tento ostrov je ako stvorený pre ľudí, ktorí chcú odísť od bežných, každodenných povinností a ďaleko od civilizácie vnímať krásu mimo času, spev vtákov z džungle a panenský kľud. Dlhé biele pláže, pofukujúci ľahký vánok, priezračné a čisté more, plné rýb a korálov, jemný biely piesok pod nohami, soľ, ktorá sa pri plávaní lepí na telo a celý ostrov obklopený pravou džungľou!!!

6 7 8

Na ostrove nie sú žiadne hotely, len pár reštaurácií koncentrovaných na hlavný prístav a niekoľko bambusových bungalovov, v ktorých nie je žiadna elektrina, takže v noci vidieť oblohu plnú hviezd a v mori žiariace sa planktóny. Nie sú tu žiadne cesty, takže jediná možnosť ako sa presúvať po ostrove, je prechádzka hlbokou džungľou alebo loďkou preskúmať každú časť ostrova. Džungľa je plná pestrofarebných kvetov, vtákov, motýľov, byvolov, ale aj drzých opíc, ktoré vás s radosťou okradnú o čokoľvek, čo práve máte v ruke. Tento ostrov sa vám úplne dostane pod kožu a nasiakne prítomnosťou, z ktorej sa vám nechce odísť a túžite tu ostať aspoň rok. Človek tu nepotrebuje nič, len blažený úsmev, ktorý je úplnou súčasťou dňa na ostrove.

9 10 11 12 13 14

 

Ako sa sem dostať?

Ak ste ubytovaní v niektorom z hotelov v Sihanoukville, do prístavu sa viete dostať bežným tuk tukom za pár dolárov. Z prístavu premáva 3x denne loď (SPEED FERRY CAMBODIA) priamo na ostrov Koh Rong. Cesta trvá približne 45 minút a spiatočný lístok na jeden deň stojí okolo 20 USD na osobu.

Ako sa tu pohybovať?

Na ostrove Koh Rong pozemná doprava neexistuje, nie sú tu žiadne cesty, takže jedinou možnosťou, ako sa po ostrove pohybovať, je pešo cez džungľu alebo loďkou, ktorá Vás vie previesť okolo celého ostrova, na rôzne pláže.

Kde sa ubytovať?

Ubytovanie si môžete zabezpečiť ešte zo svojho hotela v Sihanoukville alebo priamo v prístave, po vylodení sa na ostrove. Ubytovacie kapacity na ostrove sú obmedzené, nakoľko tu nie sú žiadne veľké rezorty, ani hotely. Ubytovanie je možné v niekoľkých bambusových bungalovoch, väčšinou sústredených na hlavný prístav. Elektrina je tu využiteľná len na niekoľko hodín denne, takže v noci môžete pozorovať nekonečnú oblohu plnú hviezd, bez akéhokoľvek vonkajšieho rušivého osvetlenia.

 

komentáre k “Ostrov Koh Rong

  1. Nadhera,tisko v dobrom zavidim :) je to naozaj raj na zemi a to more…aaach
    Si rodena cestovatelka,je to opisane s velkou vasnou,radostou a hlavne velmi zaujimavo :)

  2. nikdy som tam nebol ale po precitani mam pocit Ako keby som tam Bol – dokonca uz hladam na google Earth kde Je tento ostrov :-)

    Thank You for awesome sharring experience

    Igi

    1. Dobrý deň, letenky sme si kupovali cez Qatar Airways a leteli sme z Viedne, s prestupom v Dohe v Qatari a medzipristátím vo Vietname. Prešli sme Kambodžu od južného pobrežia v Sihanoukville, až po Angkor v Siem Reape. Skúste si pozrieť moje články o Kambodži, písala som o všetkých oblastiach, ktoré sme prešli a keď budete mať nejaké otázky, kľudne píšte :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *