Romantika na Otres beach

Kambodža nie je až tak turisticky známa destinácia a väčšina turistov ju navštevuje hlavne kvôli svetoznámemu chrámovému komplexu Angkor Wat, nachádzajúceho sa na severozápade krajiny. Oproti svojim susedom, ktorými sú Thajsko a Laos má Kambodža na juhu len 433 km dlhé pobrežie. Napriek svojmu malému pobrežiu si krásu miestnych pláži všimli aj v National Geographic a rovno tri z nich vyhodnotil magazín Forbes medzi top 22 pláži v Ázií.

Prileteli sme do mesta Phnom Penh a po piatich hodinách jazdy autom sme sa ocitli v prístavnom meste Sihanoukville, ktoré sa stalo obľúbeným miestom, odkiaľ turisti smerujú na neďaleké pláže a ostrovy. Celé južné pobrežie, ktoré mesto obklopuje, ponúka pôsobivé množstvo nedotknutých prírodných rezervácií, dramatickú divokú prírodu a krásne pláže. My sme sa rozhodli pre Otres beach, ktorá je dlhým pruhom nedotknutej prírodnej krásy a pokojnej samoty. Pláž má dĺžku okolo štyroch kilometrov a aj keď je trochu vzdialenejšia, tuk tukom sa do centra mesta Sihanoukville dostaneš len za 10 minút. Výhodou tejto pláže je to, že ešte nie je tak rozostavaná a nenájdeš tu žiadne veľké hotelové siete. Cesta z červeného prachu vedie pozdĺž úzkeho pruhu jemného piesku, na ktorom sa nachádza niekoľko bungalovov a reštaurácií, len pár krokov od mora. Kvalita ubytovania v bungalovoch a rezortoch je rôzna s cenami už od 5 $ do 150 $ za noc, takže si vieš vybrať to, čo ti najviac vyhovuje alebo čo ti tvoj rozpočet dovolí. Atmosféra na konci pláže je skôr v štýle Robinsona Crusoe a ešte stále tu vieš nájsť pokojné a nedotknuté miesta a prebádať prírodné krásy okolia.

12 29 101 52 53

Ubytovali sme sa v butikovom rezorte Tamu, ktorý sa nesie vo vkusnom francúzskom štýle s minimalistickými izbami, vonkajšími kúpeľňami a zelenou tropickou vegetáciou navôkol. Rezort dopĺňa štýlový bazén a reštaurácia situovaná priamo na pláži s jemným pieskom a krásnym výhľadom na okolité ostrovčeky. Celý personál hotela je veľmi milý a ústretový, z mnohými z nich si doteraz píšeme a ostali sme v kontakte. Hneď po príchode nás privítali s nádherne vyzdobenou izbou a dní plné romantiky sa mohli začať.

2 104 1023135

Vynikajúce jedlá pripravované z čerstvých surovín, na večeru prekrásne vyzdobený stôl priamo na pláži ako v najromantickejšom filme, vyhliadkové plavby okolo ostrovčekov na loďke pri najkrajších západoch slnka v Juhovýchodnej Ázií, fľaša lahodného červeného vína a sledovanie nádherných scenérií zapadajúceho slnka za obzor. Ranná joga a meditácia na pláži, thajské masáže, či šnorchlovanie v priezračnom tyrkysovom mori. To všetko je súčasťou služieb tohto úžasného rezortu a všetky tieto chvíle sme si vychutnávali naplno.  Pár metrov od Tamu sa na naše milé prekvapenie nachádzala reštaurácia s ubytovaním, ktorú vlastnia dvaja veľmi sympatickí Slováci a kde sa dá veľmi lacno a kvalitne najesť.

6 7 8 98 106 28 100 75 97

Ak si chceš spestriť svoje putovanie Kambodžou aj troškou luxusu, určite tento rezort stojí za pozornosť. Na pláži Otres nezabudni na nočné kúpanie medzi fosforeskujúcimi planktónmi a za šnorchlovaním sa ti oplatí vyraziť na okolité rozmanité ostrovy, kde krásu korálového podmorského života dopĺňa takmer nedotknutá panenská príroda.

komentáre k “Romantika na Otres beach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *